Promyczki

To my PROMYCZKI, radosne, wesołe, koleżeńskie i pracowite 4-latki. Chętnie chodzimy do przedszkola, lubimy wspólne zabawy i nowe wyzwania. Jesteśmy ciekawe świata, lubimy tańczyć, śpiewać, malować, muzykować…. W każdym z nas ukryty jest talent, który nasze Panie odkrywają i pozwalają nam je rozwijać.

Tematy kompleksowe: grudzień

1. Co to jest rodzina?
  2. Przygotowania zwierząt do zimy.
  3. Robimy prezenty dla innych.
  4. Boże Narodzenie tuż, tuż.
  5. Żegnamy Stary Rok.

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze: grudzień

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie, integracja grupy przedszkolnej.
  2. Doskonalenie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji, zwrócenie uwagi na fakt, aby dzieci czuły się w przedszkolu swobodnie i bezpiecznie.
  3. Doskonalenie samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie się i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, zgłaszanie swoich potrzeb.
  4. Przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z drogi wokół przedszkola i zasad bezpieczeństwa w przedszkolu.
  5. Obserwowanie środowiska przyrodniczego: zwrócenie uwagi na zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie i w pogodzie zimą, zwrócenie uwagi konieczność cieplejszego ubierania się.
  6. Poszerzanie i utrwalanie wiadomości na temat tradycji bożonarodzeniowych. Rozwijanie zdolności plastycznych poprzez wykonywanie ozdób świątecznych.
  7. Doskonalenie umiejętności słuchania krótkich utworów literackich i odpowiadanie na pytania dotyczące ich treści oraz doskonalenie umiejętności dzielenia krótkich wyrazów na sylaby.
  8. Wdrażanie dzieci do dbałości o zdrowie poprzez mycie rąk przed posiłkiem i po posiłku oraz po skorzystaniu z toalety.

Uroczystości grupowe: grudzień

• 07.12. - Mikołajki
  • 18.12. - Kolędowanie przy choince

Promyczki pamiętały, że 25 listopada wszystkie Misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Do obchodów tego dnia dzieci przygotowywały się już wcześniej: wykonały maski misiów, które pozwoliły im chociaż na chwilę zamienić się w ulubione zwierzątko, nauczyły się wierszyka "Kto misiowi urwał ucho", tańca "Misie Szare". Dzieci spróbowały również przysmaku misiów :) W tym dniu było dużo zabawy i radości.

Na Święto Niepodległości, Promyczki samodzielnie przygotowały flagi oraz odśpiewały Hymn Polski. Brawo!!!

Promyczki próbowały różne produkty spożywcze i segregowały je według smaku.

"Mały czy duży niech zawsze pamięta, aby Jego buzia była zawsze uśmiechnięta"- to nasze motto podczas obchodzenia Dnia Uśmiechu :).