Card image

Promyczki

Grupa III „Promyki” to 3,4 i 5- latki. Do oddziału uczęszcza 24 dzieci, 15 dziewczynek i 9 chłopców. Przedszkolaki szybko zintegrowały się ze sobą.
Większość dzieci uczęszcza do oddziału pierwszy rok. Promyki lubią śpiewać, tańczyć i bawić się ze sobą. W grupie rozwijają swoje zdolności i zainteresowania. Poznają świat poprzez udział w innowacji „Nauka czy zabawa”.

Tematy kompleksowe

1. "Wszystkie dzieci nasze są" (01.06-05.06)
  2. "Zwierzęta egzotyczne" (08.06-12.06)
  3. "Morski świat" (15.06-19.06)
  4. "Podróże małe i duże" (22.06-30.06)

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

1. Obserwowanie środowiska przyrodniczego: zwrócenie uwagi na zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie wiosną .
  2. Wyrabianie postawy szacunku wobec przyrody.
  3. Rozwijanie umiejętności formułowania krótkich wypowiedzi na określone tematy, rozwijanie sprawności manualnej, poczucia rytmu i rozwijanie wyobraźni.
  4. Doskonalenie umiejętności matematycznych i językowych, szczególnie klasyfikowania, przeliczania, porównywania wielkości, dzielenia słów na sylaby i wyodrębniania pierwszej głoski.

Informacje o grupie

Nauczycielki