Promyczki

To my PROMYCZKI, radosne, wesołe, koleżeńskie i pracowite 4-latki. Chętnie chodzimy do przedszkola, lubimy wspólne zabawy i nowe wyzwania. Jesteśmy ciekawe świata, lubimy tańczyć, śpiewać, malować, muzykować…. W każdym z nas ukryty jest talent, który nasze Panie odkrywają i pozwalają nam je rozwijać.

Tematy kompleksowe

1. Razem w przedszkolu”
  2. Oto ja
  3. Gdy się zdrowo odżywiamy, dużo energii mamy - Tydzień Przedszkolaka
  4. Idzie jesień
  5. „Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc wrzesień

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie.
  2. Dbanie o relacje pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji, podejmowanie wspólnych zabaw.
  3. Doskonalenie samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie się i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, zgłaszanie swoich potrzeb.
  4. Nabywanie świadomości własnego ciała, swoich uczuć, rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi, kształcenie poczucia własnej wartości.
  5. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu obowiązujących w łazience, podczas zabaw w sali i pobytu na dworze.
  6. Obserwowanie otaczającej przyrody, zmian jakie zachodzą jesienią w przyrodzie, dostrzeganie jej piękna. Rozpoznawanie wybranych drzew po charakterystycznych liściach i owocach(np. kasztanowiec, dąb, klon, jarzębina)
  7. Kształcenie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości bycia przedszkolakiem
  8. Uświadomienie konieczności przestrzegania zasad gwarantujących bezpieczeństwo w domu, przedszkolu i na drodze, kształtowanie nawyku dbania o swoje bezpieczeństwo.

Uroczystości grupowe

• 14.09. - 18.09. – Tydzień Przedszkolaka
  • 23.09. (środa) – Dzień Spadającego Liścia
  • 25,09. (piątek) – Europejski Tydzień Sportu
  • 30.09. (środa) – Dzień Chłopaka

Dzięki pięknej wrześniowej pogodzie, Europejski Tydzień Sportu, spędziliśmy na zabawach ruchowych na świeżym powietrzu.

23-go września nasza grupa obchodziła Dzień Spadającego Liścia. Było dużo zabawy, radości i oczywiście kolorowych liści:)

Tak obchodziliśmy nasze święto - Dzień Przedszkolaka:
Ułożyliśmy razem z naszymi paniami wierszyk o przedszkolu, przeczytajcie
„Nasze przedszkole – super sprawa”