Motylki
Motylki to grupa 5-6 latków, wśród których jest 11 dziewczynek i 12 chłopców. Dzieci chętnie uczęszczają do przedszkola, są pogodne, otwarte i ciekawe świata. Motylki z chęcią uczą się nowych wierszyków, piosenek i rymowanek. Każdy ich dzień w Krainie Wesołej Zabawy wypełniony jest zabawą, zajęciami edukacyjnymi, zajęciami dodatkowymi oraz  ruchowymi na placu zabaw.

Tematy kompleksowe – listopad

1. „Kartka z kalendarza”
  2. „Dawno, dawno temu…”
  3. „A deszcz pada i pada …”
  4. „Zdrowie naszym skarbem”

ZADANIA WYCHOWAWCZO-DYDAKTYCZNE

1. Kształtowanie umiejętności zgodnego współdziałania w zabawie z innymi dziećmi.
  2. Dbałość o higienę, przebywanie na świeżym powietrzu, uczestniczenie w spacerach.
  3. Kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania. Rozpoznawanie owoców
    i warzyw, nazywanie przetworów owocowych i warzywnych.
  4. Obserwowanie środowiska przyrodniczego : zwrócenie uwagi na zmiany jakie zachodzą w przyrodzie i w pogodzie jesienią.
  5. Rozwijanie mowy i wypowiedzi dzieci. Wprowadzenie i zapoznawanie
    z pisownią liter. Doskonalenie syntezy słuchowej i wzrokowej.
  6. Rozwijanie kompetencji matematycznych, językowych, szczególnie klasyfikowania, przeliczania, porównywania wielkości, dzielenia słów na sylaby, wyodrębniania pierwszej głoski , głoskowania.
  7. Rozwijanie ruchowej i plastycznej inwencji twórczej dziecka.
  8. Rozwijanie pomysłowości i wyobraźni twórczej.

Ważne daty – listopad

• 10 XI – Dzień Jeża