Jagódki

Jesteśmy Jagódki. W naszej grupie jest sporo chłopców i trochę mniej dziewczynek. Jesteśmy bardzo pracowici i zdolni. Gramy świetnie na instrumentach, ładnie rysujemy, mamy też matematycznych geniuszy i super sprawnych sportowców. Lubimy też dużo i głośno mówić. Często mamy coś ważnego do powiedzenia. A pani Marzenka słucha uważnie i cierpliwie. W naszej grupie jest zawsze bardzo wesoło bo lubimy żarty.

Tematyka kompleksowa (wrzesień)

1. „Przedszkolaki –Starszaki to my”
  2. „Bezpieczne przedszkolaki zdobywają odznaki”
  3. Jestem przedszkolakiem, wesołą dziewczynką, uśmiechniętym chłopakiem.
  4. „Kolorów wiele jesień ma, pełen darów kosz nam da”

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów
    i zasad regulujących współżycie w grupie.
  2. Dbanie o relacje pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji,
    opiekowanie się nowymi rówieśnikami.
  3. Doskonalenie samodzielności: rozbieranie się i ubieranie, zapinanie kurtek, zgłaszanie swoich potrzeb, dochodzenie do kompromisu.
  4. Nabywanie świadomości własnego ciała, swoich uczuć, rozpoznawania emocji i radzenia sobie z nimi, kształcenie poczucia własnej wartości, dostrzegania swoich mocnych stron, uzdolnień, zainteresowań.
  5. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa w przedszkolu obowiązujących w łazience, podczas zabaw w sali i pobytu na dworze.
    Uczenie się udzielania pomocy innym. Uczenie dbania o swoje bezpieczeństwo i mówienie „nie” w pewnych sytuacjach.
  6. Obserwowanie otaczającej przyrody, zmian jakie zachodzą jesienią w przyrodzie, dostrzeganie jej piękna. Rozpoznawanie wybranych drzew po charakterystycznych liściach i owocach(np. kasztanowiec, dąb, klon, jarzębina)
  7. Kształcenie poczucia przynależności do społeczności przedszkolnej, dostarczanie dzieciom okazji do świętowania, wesołej zabawy i czerpania radości bycia przedszkolakiem.
  8. Doskonalenie analizy i syntezy słuchowej, wyróżnianie głosek w nagłosie, wygłosie, śródgłosie. Ćwiczenia motoryki małej.

W tygodniu Przedszkolaka rzetelnie pracowaliśmy, trochę szaleliśmy i oto taki wiersz ułożyliśmy-

W dniu kropki super fajną książkę czytaliśmy- "The DOt", niczym Pablo Picasso z kropek obrazy malowaliśmy i kolorami kodowaliśmy.

Bezpieczne miasto projektowaliśmy, bezpieczne drogi kodowaliśmy i pierwszej pomocy udzielaliśmy.