Jagódki

Jesteśmy Jagódki. W naszej grupie jest sporo chłopców i trochę mniej dziewczynek. Jesteśmy bardzo pracowici i zdolni. Gramy świetnie na instrumentach, ładnie rysujemy, mamy też matematycznych geniuszy i super sprawnych sportowców. Lubimy też dużo i głośno mówić. Często mamy coś ważnego do powiedzenia. A pani Marzenka słucha uważnie i cierpliwie. W naszej grupie jest zawsze bardzo wesoło bo lubimy żarty.

Tematyka kompleksowa: (listopad)

1. ”Złotą jesień żegnamy, czas słoty witamy”
  2. „Jestem Polką, jestem Polakiem
  3. „Niesamowita podróż w czasie”
  4. ”Jesienne zwyczaje mieszkańców lasu?”

Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze

1. Poszerzanie wiadomości o zwyczajach zwierząt leśnych późną jesienią. Kształcenie postaw proekologicznych.
  2. Określanie pogody i zjawisk atmosferycznych charakterystycznych dla późnej jesieni. Obserwowanie przyrody jesienią, dzielenie się swoimi spostrzeżeniami.
  3. Dostrzeganie zmian zachodzących na przestrzeni czasu w otoczeniu, technice i samym sobie.
  4. Doskonalenie umiejętności niezbędnych do nauki czytania i pisania, takich jak: analiza i synteza słuchowa i wzrokowa wyrazów, przeliczanie na konkretach, porównywanie, wzbogacanie słownictwa czynnego i biernego.
  5. Nabywanie umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach poprzez rozmowę z nauczycielem i dziećmi. Przestrzeganie zasad i norm postępowania w przedszkolu, ocenianie swojego zachowania.
  6. Rozumienie znaczenia symboli narodowych. Budzenie przywiązania i szacunku dla ojczyzny. Zapoznanie z wydarzeniami historycznymi mającymi ważne znaczenie dla naszego kraju – 11.XI - Odzyskanie Niepodległości.
  7. Kształtowanie u dzieci samodzielności poprzez pełnienie dyżurów, eksperymentowanie, czynności samoobsługowe, dbanie o czystość swojego ciała i otoczenia.
  8. Realizacja programu zdrowia emocjonalnego „Przyjaciele Zippiego” – cz. 2 „W pościeli” - komunikacja- 4 spotkania

Jagódki upamiętniły Święto Niepodległości- śpiewały hymn, tańczyły tańce ludowe, grały na tęczowych dzwonkach ludowe melodie i oczywiście szły w biało-czerwonym marszu, tym razem wokół przedszkola.

Planujemy, kodujemy, projektujemy z Ozobotem

Ćwiczymy umiejętność kodowania na macie do kodowania w ramach różnych tematów. Wiemy jak działa sieć i czego powinniśmy unikać.

Dzień Drzewa upłynął nam na wesołych zabawach i dał wiele radości.