Biedronki

Biedroneczki są w kropeczki… ale u nas kropek brak.
Figlujemy i skaczemy, zdarza nam się chodzić wspak.
Każdy z nas jest pięciolatkiem, więc wspaniała to jest pora,
By codziennie, już od rana, mknąć wesoło do przedszkola.
Nasze panie co dzień rano stoją w drzwiach z wesołą minką
I w ten sposób się witają z każdym chłopcem i dziewczynką.
Kto Biedronką już się stanie, musi dzielny być i miły,
By dać przykład tym maluchom, co dopiero tu przybyły.
Czasem trzeba śpiewać, tańczyć, liczyć, dzielić na sylaby,
Innym razem coś malować, nieraz czasu brak na laby.
U nas nikt nie zazna nudy, mamy dużo zabaw w kole,
Lalki, auta, klocki, misie, tego nie ma nawet w szkole!
Po angielsku poznajemy nowe słowa i piosenki
I książeczki też czytamy – przecież problem to niewielki.
Wszystkie dzieci chcą być zdrowe, więc na spacer co dzień gnamy,
A gdy ciepło jest na dworze, to plac zabaw uwielbiamy.

Tematyka kompleksowa: Wrzesień

1. Po wakacjach się witamy, z przyjaciółmi sobie gramy
  2. Razem się bawimy, nigdy nie nudzimy
  3. Przedszkolaki święto mają, tańczą, skaczą i śpiewają
  4. Stop! Uwaga! Niebezpiecznie! Zasad naucz się koniecznie!
  5. Każdy czyścioch Ci to powie, mycie to jest samo zdrowie

Zamierzenia wychowawczo-dydaktyczne - Wrzesień 2020

1. Współtworzenie przyjaznej atmosfery w grupie, przestrzeganie ustalonych umów i zasad regulujących współżycie w grupie, integracja grupy przedszkolnej.
  2. Doskonalenie wzajemnych relacji pomiędzy dziećmi, opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji, wspólne zabawy, zwrócenie uwagi na fakt, aby dzieci czuły się w przedszkolu bezpiecznie i swobodnie.
  3. Doskonalenie samodzielności w zakresie samoobsługi: rozbieranie się i ubieranie, spożywanie posiłków, porządkowanie zabawek, zgłaszanie swoich potrzeb.
  4. Obserwowanie środowiska przyrodniczego: zwrócenie uwagi na zmiany, jakie zachodzą w przyrodzie późnym latem, konieczność dostosowania stroju do warunków atmosferycznych, dominującą kolorystykę.
  5. Przypomnienie dzieciom zasad bezpiecznego korzystania z drogi wokół przedszkola i zasad bezpieczeństwa w przedszkolu.
  6. Wdrażanie dzieci do dbałości o zdrowie poprzez higienę i prawidłowe odżywanie się i zdrowy tryb życia.
  7. Rozwijanie umiejętności formułowania krótkich wypowiedzi na określone tematy oraz analizy i syntezy słuchowej.
  8. Rozwijanie sprawności manualnej, ćwiczenia grafomotoryczne.
  9. Doskonalenie umiejętności matematycznych – klasyfikowania i porównywania wielkości i liczebności, przeliczania, kontynuowania rozpoczętych rytmów, wdrażanie do dodawania na konkretach oraz nazywania liczb.
  10. Rozwijanie umiejętności oraz pogłębianie predyspozycji muzycznych, plastycznych, językowych i ruchowych.

Ważne daty we wrześniu:

• 11.09. – Dzień Zdrowia Jamy Ustnej – oglądanie filmiku ,,Doktor Ząbek”, prezentacja prawidłowego mycia zębów na powiększonej szczęce - pomocy dydaktycznej
  • 15.09. – Dzień Kropki – czytanie książeczki ,,Kropka”, rozmowa na temat odkrywania własnych talentów, wiary we własne możliwości, podejmowania prób osiągnięcia zamierzonego celu, tworzenie ,,drzewa kropek”
  • 14.-18.09. – Tydzień Przedszkolaka
  • 29.09. – Dzień Głośnego Czytania – czytanie ulubionych książeczek wybranych przez dzieci

Wiosna w pełni, zatem nasze działania również wiosenne :)

Wszystkie dzieci kochają książki, opowiadania, bajki i wierszyki.

4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. A oto kilka zdjęć z tego dnia.

Kilka zdjęć z działań patriotycznych